۷ نکته طلایی که در هنگام خرید دستگاه ضبط صدا دانشجویان باید در نظر داشته باشید

 

با توجه به محبوبیت بسیار بالای دستگاه ضبط صدا دانشجویان و عرضه‌ی انواع مختلفی از این محصول در بازار ، آشنایی با مزایا و قابلیت‌های بهترین دستگاه ضبط صدا دانشجویی و نکاتی که در خرید این محصول باید به آن‌ها توجه نمایید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . در این مقاله به معرفی این نکات پرداخته و اطلاعات لازم برای داشتن یک خرید هوشمندانه را در اختیارتان قرار خواهیم داد .

 

دستگاه ضبط صدا دانشجویی چیست؟

دستگاه ضبط صدا ارزان قیمت

 

سال‌های طولانی است که به دیدن دانشجویان و دانش‌آ‌موزان قلم به‌دست که در حال یادداشت‌برداری از نکات گفته شده توسط معلم یا استاد خود هستند عادت کرده‌ایم . حس مشترکی که در میان تمامی صحنه‌هایی که با آن‌ها مواجه شده‌ایم وجود دارد ، استرس و نگرانی این افراد بابت یادداشت سریع و درست تمامی اطلاعات عنوان شده در جلسه است تا بتوانند در فرصت‌های بعدی آن‌ها را مطالعه کرده و سر جلسه امتحان از دانش خود بهره کافی را ببرند .

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و از استرس ناشی از نت‌برداری سریع به تنگ آمده‌اید ، اکنون وقت آن است که به فکر خرید دستگاه ضبط صدا دانشجویی بوده و اقدام به تهیه این محصول کاربردی نمایید . دستگاه ضبط صدا دانشجویان یک رکوردر بسیار محبوب است که با استفاده از آن می‌توانید مطالب گفته شده در کلاس را ضبط نموده و در فرصت مناسب ، با خیال راحت به سخنان استاد گوش دهید .

با خرید یک دستگاه ضبط صدا دانشجویی می‌توانید در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کرده و زمان خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمایید . اگر قصد خرید این محصول را دارید و به‌دنبال پیدا کردن بهترین دستگاه ضبط صدا دانشجویان هستید ، به نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد دقت نموده و با در نظر گرفتن آن‌ها اقدام به انتخاب یک ویس رکوردر نمایید .

 

هدف خود را از خرید ویس رکوردر مشخص کنید

دستگاه ضبط صدا مخفی

 

قبل از این‌که به سراغ بررسی محصولات موجود در بازار رفته و تلاش کنید بهترین دستگاه ضبط صدا دانشجویان را پیدا کنید ، ابتدا باید به هدف خود از خرید فکر کرده و به نتیجه‌ی مشخصی برسید . هدف شما از خرید ویس رکوردر دانشجویی مهم‌ترین عاملی است که به شما کمک می‌کند تا محصولی مناسب را انتخاب کرده و در آینده از خرید خود پشیمان نشوید ؛ پس قبل از هرکاری هدفتان را تعیین کنید .

 

ابعاد دستگاه ضبط صدا را به دقت بررسی کنید

دستگاه ضبط صدا خبرنگاری

 

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که بهترین ویس رکوردر دانشجویی برای شما را تعیین می‌کند ، ابعاد و وزن این دستگاه است . در هنگام انتخاب و خرید یک محصول باید با دقت این موضوع را مد نظر قرار داده و محصولی را تهیه نمایید که علاوه بر حمل آسان ، بتوانید به‌راحتی نیز از آن استفاده کرده و در دست بگیرید . خوش دست بودن ویس ریکوردر ، نقش بسیار مهمی در ساخت یک تجربه‌ی لذت‌بخش برای شما ایفا کرده و در عین حال روی قیمت دستگاه ضبط صدا دانشجویان نیز تاثیرگذار خواهد بود .

 

 

به قدرت و ظرفیت باتری ویس رکوردر دقت کنید

دستگاه ضبط صدا دانشجویان

 

از دیگر موضوعاتی که به هنگام خرید دستگاه ضبط صدا دانشجویی باید مورد توجه قرار دهید ، قدرت و ظرفیت باتری دستگاه ضبط صدا مخفی است . بالا بودن ظرفیت و قدرت رکوردر به این معنا است که دستگاه قادر است در مدت زمان کوتاهی شارژ شده و شارژ خود را نیز برای ساعت‌های طولانی نگه دارد . این موضوع سبب می‌شود که با خیال راحت و برای ساعت‌ها از دستگاه خود استفاده کرده و دیگر نگران تمام شدن باتری و نیاز به شارژ مجدد دستگاه ضبط صدای خود نباشید .

 

توجه به حافظه داخلی دستگاه ضبط صدا دانشجویان

 

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به محض خرید دستگاه ضبط صدا دانشجویان ، قرار است ساعت‌ها از آن‌ استفاده کرده و صدا ضبط نمایید ، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در هنگام خرید این محصول باید در نظر داشته باشید حافظه‌ی داخلی دستگاه است . بالا بودن حافظه یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است در تعیین قیمت دستگاه ضبط صدا دانشجویان تاثیر‌گذار بوده و آن را دچار نوسان می‌نماید .

 

 

 

حساسیت و قدرت میکروفون دستگاه

دستگاه ضبط صدا دانشجویان

 

قدرت میکروفون دستگاه ضبط صدا دانشجویی از دیگر فاکتورهایی است که باید در هنگام خرید این محصول به آن توجه کرده و با در نظر گرفتن آن اقدام به انتخاب یک محصول نمایید . برخی از دستگاه‌های ویس رکوردر دانشجویی موجود در بازار از میکروفون‌های بسیار قدرتمندی برخوردار بوده و قادر به تشخیص و ضبط صدا از فاصله‌ی دور نیز هستند . اگر قرار است در موقعیت‌هایی از این دستگاه استفاده کنید که منبع صدا در فاصله‌ی نسبتا دوری از شما قرار دارد ، حتما محصولی را انتخاب نمایید به میکروفون های بسیار قوی مجهز بوده و بتواند صدای مورد نظر شما را با کیفیتی بسیار بالا ضبط نماید .

 

سازگاری دستگاه ضبط صدا دانشجویان با سیستم عامل‌های مختلف

دستگاه ضبط صدا دانشجویان

 

سازگاری دستگاه ضبط صدا دانشجویی با سیستم عامل‌های مختلف نیز از فاکتورهای بسیار مهمی است که در هنگام خرید این رکوردر باید به آن توجه نمایید . سازگار بودن ویس رکوردر با سیستم‌ عامل‌های گوناگون این امکان را به شما می‌دهد که صداهای ذخیره شده روی دستگاه را به سیستم‌های دیگر انتقال داده و یا اطلاعات صوتی موجود در دیگر دستگاه‌های الکترونیکی مانند کامپیوتر و تبلت را به ویس رکوردر خود منتقل کرده و از آن‌ها استفاده نمایید . میزان سازگاری دستگاه ضبط صدا با سیستم‌های دیگر ، روی قسمت دستگاه ضبط صدا دانشجویان نیز تاثیرگذار بوده و سبب نوسان آن می‌شود .

 

قابلیت تغییر سرعت پخش صدا در دستگاه ویس رکوردر

دستگاه ضبط صدا دانشجویان

 

برخی از دستگاه‌های ویس رکوردر موجود در بازار از قابلیت تنظیم سرعت پخش صدا برخوردار بوده و این امکان را برای شما فراهم می‌آورند که صداهای ضبط شده را با سرعت‌های مختلف پخش نمایید . تغییر سرعت پخش صدا در مواقعی که قصد دارید تها قسمت معینی از اطلاعات ذخیره شده در ویس رکوردر را مرور نمایید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود .

مطلب فوق شما را با دستگاه ضبط صدا  دانشجویان آشنا کرده و تمامی نکاتی را که به هنگام خرید این محصول باید مدنظر قررا دهید بیان می‌کند . با توجه و دقت به این نکات در هنگام انتخاب یک محصول ، می‌توانید از مناسب بودن خرید خود مطمئن بوده و نهایت استفاده را از آن ببرید .