ردیاب هوشمند اپل بهترین گزینه برای افراد فراموشکار!
دنیای فناوری در انتظار ورود ردیاب هوشمند اپل به بازار!

 

ردیاب هوشمند اپل بهترین گزینه برای افراد فراموشکار!

 

 

 

 

اوایل ماه آوریل سال جاری بود که بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی رسانه‌ها و شایعات متعددی که در رابطه با ردیاب هوشمند اپل وجود داشت، کوپرتینو نشین‌ها طی یک یک ویدئو که تنها چند ساعت در کانال یوتیوب اپل به نمایش درآمد، به‌صورت ضمنی، خبر ساخت این ردیاب را تایید کردند. طبق گفته‌های مطرح شده در ویدئوی مذکور، این ردیاب “AirTag” نام دارد و ضمن سازگاری با اپلیکیشن Find My، عملکردی شبیه به ردیاب Tile نیز خواهد داشت. در ادامه به معرفی این ردیاب هوشمند پرداخته و جدیدترین اطلاعاتی که در رابطه با امکانات منحربه‌فرد و قیمت ردیاب هوشمند کمپانی اپل عرضه شده است را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

 

گم شدن اشیای مختلف، یکی از مهم‌ترین و نگران‌کننده‌ترین دغدغه‌‌های زندگی روزمره  در عصر ماشینی حاضر بوده و مشکلات بسیار زیادی را نیز برای افراد به همراه آورده است. در راستای جلوگیری از بروز این مشکل و مرتفع کردن نیازهای مشتریان، کمپانی‌های مختلف اقدام به ساخت و عرضه‌ی انواع مختلف ردیاب به بازار نموده و با مجهز نمودن این دستگاه‌ها به قابلیت‌ها و فناوری‌های پیشرفته، سعی در جذب مشتری و ربودن گوی سبقت از دیگر رقبای خود نموده‌اند. یکی از کمپانی‌های پیشرو در دنیای فناوری که اخیرا خبر ساخت ردپاب‌ توسط آن، دنیای تکنولوژی را دچار هیجان و انتطار کرده، کمپانی مشهور اپل است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط خبرگزاری‌های مختلف، پیش‌بینی می‌شود ردیاب هوشمند اپل ظاهری دایره‌ای ‌شکل داشته و در آن از تراشه‌ی U1 که اولین بار در آیفون ۱۱ قرار داده شده، استفاده به‌عمل آید. این تراشه که به تکنولوژی UWB نیز مجهز شده، قادر است مکان دقیق اشیای مورد نظر با با دقت بسیار بالایی به کاربران گوشی‌های آیفون نشان دهد و سازگاری کامل ایرتگ با گوشی‌های آیفون و آی‌پدهای مختلف را نیز به همراه داشته باشد. خبر استفاده از این تراشه در ایرتگ، محبوبیت این ردیاب هوشمند را قبل از ورود به بازار، به میزان قابل ملاحظه‌ای بالا برده و چشم‌ها را به سوی کوپرتینو و رونمایی رسمی از این ردیاب، خیره کرده است.

ردیاب هوشمند اپل درست مانند ایرپادها عمل کرده و با مجهز بودن به فناوری پخش صدا به هنگام گم شدن اشیای مورد نظر، به شما هشدار خواهد داد. قابلیت اتصال این ردیاب به آی کلاود، از جمله ویژگی‌های ردیاب هوشمند Apple بوده و پیش‌بینی می‌شود تاثیر بسیار زیادی در افزایش تقاضا برای این ردیاب داشته باشد. از دیگر مزایای قابل توجه ایرتگ، قابلیت تعریف مکان امن برای این ردیاب است؛ با استفاده از این قابلیت، شما می‌توانید مکانی امن برای دستگاه تعریف کرده و در محدوده‌ی این مکان، حتی در صورت فاصله گرفتن از اشیای متصل شده به ردیاب نیز، هشداری برایتان مخابره نشود.

حالت گمشده یا Lost Mode، نیز از جمله قابلیت‌های بسیار جذاب این ردیاب به شمار رفته و توانسته توجهات بسیار زیادی را به سمت خود معطوف کند. کاربر با قرار دادن گوشی خود در این حالت می‌توانند مفقود شدن وسایل خود را به سایر کاربران آیفون اطلاع داده و از کمک آن‌ها برای پیدا کردن اشیای گمشده‌ی خود استفاده نماید. این قابلیت، به هنگام نزدیک شدن افراد به اجسام مفقود شده، اعلانی را برای آن‌ها به نمایش گذاشته و با این‌کار، احتمال پیدا شدن این اجسام را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

 

ردپاب هوشمند اپل، رقیب اصلی بهترین ردیاب‌های بازار خواهد شد!

ردیاب هوشمند اپل

 

اپل با ارائه‌ی برنامه‌‌هایی برای یکپارچه‌سازی ردیاب هوشمند خود با اپلیکیشن Find My، تواسته یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های ایرتگ با ردیاب‌های Tile را به رخ رقیب اصلی خود کشیده و تا حدودی روی حرف ‌و حدیث‌های مطرح شده در زمینه‌ی رفتارهای ضد رقابتی این کمپانی بزرگ، خط بطلان بکشد. اهالی کوپرتینو با جایگزین کردن تب Me در اپلیکیشن Find My با یک تب جدید به نام Items که در آخرین به‌روز رسانی ios 13 از آن رونمایی شده، امکان برچسب زدن روی وسایل روزمره را برای کاربران خود فراهم آورده و ریسک گم شدن این وسایل را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهند داد.

کوچک و قابل حمل بودن ردیاب هوشمند اپل نیز از جمله ویژگی‌های قابل توجه این جی‌پی‌اس پر سروصدا است که به لطف آن می‌توانید به‌راحتی این ردیاب را به وسایلی که نگران مفقود شدن آن‌ها هستید وصل کرده و از موقعیت آن‌ها در هر لحظه از زمان، مطلع گردید. از دیگر قابلیت‌هایی که قرار است اپل  جدید‌ترین ردیاب هوشمند خود را به آن مجهز نماید، می‌توان به قابلیت واقعیت افزوده اشاره نمود. قابلیت واقعیت افزوده برای شناسایی وسایل گمشده مورد استفاده قرار گرفته و کار کاربران را برای یافتن اشیای مفقود شده‌ی خود ساده‌ترخواهد کرد. با استفاده از این تکنولوژی، خواهید توانست از طریق دوربین گوشی موبایل خود، فضای اطراف را رصد کرده و وسیله‌ای که به دنبال آن هستید را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی نمایید.

گفته‌ها حاکی از آن است که ردیاب هوشمند اپل از طریق باتری‌ قابل تعویق خود که احتملا دایره‌ای شکل نیز خواهند بود، تغذیه شده و این باتری‌  در قسمت پشت دستگاه قرار خواهد داشت؛ البته خبرگزاری ۹to5 Mac، خبرهایی نیز در رابطه با شباهت باتری جی‌پی‌اس هوشمند اپل با جدیدترین ردیاب‌های Tile منتشر کرده است که تا زمان رونمایی رسمی کمپانی اپل از ردیاب بلوتوثی خود، نمی‌توان از صحت وسقم این اخبار، اطمینان حاصل کرد. ارسال اعلان برای کاربر در هنگام اتمام باتری، به وی این امکان را می‌دهد که ضمن اطلاع از مکان دقیق ردیاب هوشمند خود، در اولین فرصت نیز نسبت به تعویض باتری اقدام نماید.

یکی از موضوعاتی که شاهد بیشترین ابهام در رابطه با آن هستیم، قیمت ردیاب هوشمند اپل است که با توجه به سکوت کوپرتینو در رابطه با این جی‌پی‌اس، نمی‌توان به‌طور قطعی در مورد آن اظهارنظر نمود. برخلاف انتظاراتی که در زمینه‌ی رونمایی از جی پی‌اس هوشمند اپل در آخرین رویداد این کمپانی می‌رفت، سران کوپرتینو هیچ اظهار نظری در رابطه با این ردیاب، مراحل تولید و قیمت احتمالی آن نکرده و علاقه‌مندان خود را همچنان در هاله‌ای از ابهام نگه داشته‌اند. پیش‌بینی می‌شود اپل در آینده‌ای نزدیک، از این جی‌پی‌اس هوشمند خود رونمایی کرده و با معرفی ویژگی‌های منحصربه‌فرد این محصول پر سروصدا، اطلاعات دقیقی نیز در رابطه با قیمت ردیاب شخصی خود، در اختیار اپل دوستان و طرفداران پروپاقرصش قرار دهد.