ردیاب چیست ؟

ردیاب چیست؟

برای این که بدانید ردیاب چیست و برای چه کار هایی از آن استفاده می شود با ما همراه باشد.

به سیستم هدایت ناوبری ماهواره ای، ردیاب می گویند. ردیاب تنها سیستمی است که می تواند موقعیت دقیق شما را بر روی زمین در هر زمان و در هر مکان مشخص کند.

اولین بار در سال ۱۹۸۷ چیزی حدود ۳۷ سال پیش، اولین ماهواره ردیاب در مدار زمین قرار گرفت.

در ابتدا کار از سیستم ردیاب برای مصارف نظامی استفاده می شد. اما از سال ۱۹۸۰ استفاده عمومی از آن آزاد اعلام شد. سرانجام در اواسط سال ۱۹۹۴ شبکه ای تشکیل شد که شامل ۲۴ ماهواره بود.

مزایای ردیاب چیست ؟

این سیستم دقت بالایی دارد و همچنین جزو سیستم های جهانی محسوب می شود. این امر دلیلی بر استفاده از آن در جهت علوم مختلف می باشد.

ردیاب در شرایط مختلف آب و هوایی و در هر نقطه از کره زمین، در تمام ساعات شبانه روز در دسترس می باشد.

در طول ۲۴ ساعت شبانه روز این دستگاه فعال است. همچنین در هر زمان که مد نظر داشته باشید می توانید توسط آن تعیین موقعیت را انجام دهید.

در صورتی که از حد سرعت مجاز تعیین شده بگذرید، یک SMS مبنی بر عدم رعایت سرعت مجاز دریافت خواهید کرد.

شما می توانید توسط کنترل پنل نرم افزاری که ازطریق شرکت ارائه دهنده سرویس در اختیار کاربر قرارداده شده است، دستگاه ردیاب خود را تنظیم کنید. با این تنظیمات می توانید دستورات لازم را به دستگاه بدهید و در عوض اطلاعات مورد نظر را دریافت کنید.

ردیاب چیست؟

دستگاه ردیاب از ماهواره های جی پی اس سیگنال هایی دریافت کرده است. از طریق ارسال SMS به صاحب خودرو، همچنین از طریق اینترنت سیم کارت این موقعیت را به پنل کاربری مخابره می کند. در واقع در هر لحظه صاحب خودرو در هر جایی که باشد، بدون محدودیت فاصله می تواند خودرو خود را به صورت آنلاین در سایت ردیابی کنترل کند. علاوه بر این به محض باز شدن درب ماشین و یا ضربه خوردن به صاحب خودرو SMS هشدار دریافت می کند.

ردیاب چیست؟

برای خرید یک ردیاب مناسب باید دقت داشته باشید که :

  • ردیابی که قیمت آن با نیاز شما متناسب باشد.

در واقع دستگاه ردیاب شخصی  مختلفی با امکانات متفاوت وجود دارند. پس باید بدانید که کدام ردیاب برای شما مناسب تر می باشد.

  • از مهم ترین قسمت عملیات ردیابی، سامانه ردیابی است. سامانه یک سیستم جامع است که در هر جای دنیا اشخاص مورد نظر را ردیابی کنید.
  • مشاور خرید و خدمات

ردیاب چیست؟