انواع دستگاه ردیاب

همه انواع دستگاه ردیاب با عنوان ردیاب به فروش می رسند. در اینجا انواع دستگاه ردیاب را به همرا کاراییشان به شما معرفی می کنیم.

ردیاب GPS چگونه کار می کند؟

  • ردیاب جی پی اس برای نشان دادن موقعیت خود از شبکه ماهواره ها در مدار زمین بهره می برد. هر کدام از این ماهواره ها یک سیگنال پخش می کند.

دستگاه ردیاب شخصی و پوشیدنی

اغلب دستگاه های جی پی اس کوچک هستند. دسته ای از آنها ردیاب پوشیدنی است. بعضی از آنها به اندازه یک ساعت مچی می باشد که توسط شکارچیان و مسافران برای تعیین موقعیت خود در مواقع اضطراری استفاده می کنند. بعضی ازاین ردیاب ها دکمه در خواست کمک دارند.

دستگاه ردیاب خودرو  برای وسایل نقلیه

بیشتر ردیاب ها برای ناوگان مثل خودرو، کشتی، قایق، کامیون، موتور سیکلت و … استفاده می شود. اندازه این دستگاه ردیاب کوچک هستند. حتی می توان گفت که از یک تلفن همراه کوچک تر است. این ردیاب ها اطلاعات جمع آوری شده را از طریق شبکه های مخابرات برای اشتراک گذاری استفاده می کنند. سپس افراد می توانند از طریق برنامه گوشی های هوشمند و یا پنل تحت وب به داده های ردیابی شده دسترسی داشته باشند.

انواع دستگاه ردیابردیاب خودرو OBD

متصل کننده OBD در جایی قرار دارد که برای دریافت اطلاعات از سنسور های خودرو، مکانیک کامپیوتر خود را وصل می کند. اندازه این نوع دستگاه ردیاب کوچک و نصب کردن ان بسیار راحت است. ردیاب خودرو به مصرف کننده این امکان را می دهد که هنگامی که ماشین خاموش و یا روشن می شود، هشدار دریافت کند.

انواع دستگاه ردیاب

ردیاب خودرو سیمی

این  GPSهای سیمی به طور مستقیم به وسیله نقلیه متصل می شوند. ردیاب های نوع OBD بر روی همه خودروها قابل نصب نیستند. به همین دلیل بعضی از خودرو ها دارای متصل کننده OBD II نمی باشند. این نوع ردیاب خودرو سیمی می تواند به طور پنهانی در زیر داشبورد و دیگر جاهای خودرو قرار بگیرد. چرا که به متصل کننده OBD وصل نشده اند.

ردیاب خودرو بی سیم

دستگاه ردیاب آهن ربایی مستقل از سیستم برق خودرو کار می کنند. چرا که آنها داری باتری داخلی هستند.

این باتری ها بسیار قوی هستند و می توانند بدون شارژ یک ماهه یا طولانی تر همچنان کار کند.

بنابراین باتری این دستگاه  ردیاب بی سیم دارای طول عمر طولانی است. همچنین از آن به عنوان یک منبع برق استفاده می شود. از ردیاب آهن ربایی برای کشتی، قایق و کامیون استفاده می کند.

انواع دستگاه ردیاب