ضبط صدای مکالمات تلفنی

گاهی به دلایل زیادی مجبور به ضبط صدای مکالمات خود با افراد در گوشی تلفن همراه خواهیم شد. ضبط صدای مکالمات تلفن ثابت طبق برخی قوانین موجود در کشورها به عنوان جرم حساب می شود و در این مورد رعایت اصول و مسائل اخلاقی حائز اهمیت می باشد. برای ضبط صدای مکالمات روش ها و برنامه های زیادی موجود می باشند که انجام این کار را آسان نموده اند. اما با وجود این استفاده از برخی از این اپلیکیشن ها و برنامه ها محدودیت هایی را دارا هستند.

ضبط صدای مکالمات تلفنیبرخی از این اپلیکیشن های ضبط صدای مکالمات با اضافه کردن یک شماره سوم بین دو فرد که در حال گفتگو هستند این کار را انجام می دهند. در واقع این شماره سوم هیچ صحبت یا مکالمه ای را بین آن دو فرد انجام نمی دهد. قابل به ذکر است که استفاده از این نوع ضبط صدای مکالمه ای نیازمند پشتیبانی خاصی از طرف اپراتور مخابرات می باشد. چون در غیر این صورت حتی با وجود ثبت نام در این برنامه قادر به انجام ضبط مکالمات تلفنی خود نخواهید بود.

ضبط صدای مکالمات تلفنی

استفاده از اپلیکیشن ها برای ضبط صدا

برخی دیگر از اپلیکیشن های ضبط مکالمات نیازمند یک منبع سخت افزاری که در هر گوشی هست می باشتد. در واقع این برنامه یا اپلیکشن ضبط صدای مکالمات یک نوع ارتباط بین اسپیکر دستگاه و آن قطعه سخت افزاری موجود در گوشی برقرار می کند که در این صورت فقط صدای دریافتی از مخاطب را ضبط می کند. یا اینکه با ایجاد ارتباط با میکروفون، صدایی که وارد آن می شود را ضبط می کند که در این صورت هم فقط قادر به ضبط صدا  خود می باشید.

ضبط صدای مکالمات تلفنی

در واقع این به عنوان مشکل این برنامه تلقی می شود که تنها قادر به ضبط صدا ی یکی از مکالمه کننده هاست اما یک راه حل برای از بین بردن این مشکل وجود دارد در صورتی که سخت افزار میکروفون باشد هردو صدا ضبط خواهد شد و تنها یک مشکل در دریافت ضبط صدای و خروجی آن از اسپیکر است که می توان با قرار دادن مکالمه خود به حالت اسپیکر در هنگام برقراری تماس آن را حل کرد. اما در این صورت کیفیت صدای ضبط شده به شدت کاهش پیدا می کند و طرف مقابل هم از اینکه اسپیکر و یا بلندگو فعال است اطلاع می یابد.

ضبط صدای مکالمات تلفنیبرخی دیگر از اپلیکیشن ها می توانند از طریق اتصال به اینترنت ضبط مکالمه تماس را برقرار کنند. با این روش می توان به برقراری تماس با مخاطبین خود در سراسر جهان بپردازید و مکالمه خود را ضبط نمایید.

جهت مشاوره در مورد ضبط صدای مکالمات تلفنی با ما تماس بگیرید