ضبط صدا با گوشی تلفن همراه

ضبط صدا با گوشی تلفن همراه یکی از ابتدایی ترین وظیفه های آن می باشد.

با این وجود عوامل مختلفی بر کیفیت صدای ضبط شده توسط موبایل تاثیر دارد.

ضبط صدا با تلفن همراه روشی آسان و سریع برای بعضی مواقع است مثلا اگر در کلاس درس از گفته های استاد عقب افتادیم ضبط صدای استاد توسط تلفن همراهمان که همیشه هم در اختیارمان قرار دارد بسیار مناسب است.

ضبط صدا با گوشی تلفن همراهبا این حال کیفیت صدا با این روش اهمیت زیادی دارد درواقع نباید ضبط صدا طوری انجام شود که بعدا هنگام گوش دادن به آن متوجه کلمات یا اصطلاحات نشویم و یا دچار تلفظ اشتباه شویم. همچنین اگر صدای ضبط شده دارای نویز های احتمالی باشند باعث آزار رسیدن هنگام گوش دادن به صدا می شود. در نتیجه با رعایت کردن یک سری موارد خاص و یا انجام تغییراتی در تلفن همراه خود می توان ضبط صدای گوشی خود را ارتقا دهید و یا با نصب برخی برنامه ها و اپلیکیشن های مخصوص این کار ضبط صدا  موفقی داشته باشیم.

ضبط صدا با گوشی تلفن همراهنکات مهم در ضبط صدا با گوشی تلفن همراه

برای ضبط صدا یکی از عوامل مهم میکروفون ها می باشند از آنجا که میکروفون های تلفن های همراه کارآمد نیستند می توان با نصب برخی اپلیکیشن ها آن را ارتقا داد. اما قبل از آن بهتر است تنظیماتی را روی موبایل اعمال کنید مثلا اینکه میکروفون گوشی در کجا تعبیه شده است معمولا این مورد در پایین گوشی ها یعنی دقیقا قسمتی که با آن صحبت می کنید و همچنین در دوربین ها قرار دارند. توجه کنیم که هنگام ضبط صدا با تلفن هیچ مانعی از جمله انگشت یا ابزارهای جانبی در مقابل میکروفون ها قرار نداشته باشد و توجه کنیم که هنگام ضبط صدا میکروفون گوشی باید دقیقا به سمتی که منبع صوت است گرفته شود.

ضبط صدا با گوشی تلفن همراهنکته قابل توجه دیگر این است که ضبط صدا باید در محیطی انجام شود که عاری از هرگونه صداهای مزاحم باشد اما گاهی پیش می آید در مواردی یک سری صداهای اضافه از قبیل صدای باد ضبط شده اند که این مشکل با وجود نرم افزارهایی قابل حذف شدن از صدای اصلی و تقویت آن می شوند.

گاهی اوقات ما با انجام کارهایی بسیار ساده از قبیل نزدیک شدن به منبع صدا می توانیم کیفیت صدای ضبط شده را افزایش دهیم.

ضبط صدا با گوشی تلفن همراهدر نهایت یک راهکار خوب برای ضبط صدا در تلفن همراه قرار دادن گوشی در حالت بی صدا (سایلنت) می باشد تا از تماس های اضافی که باعث ایجاد صدا هتگام ضبط می شود جلوگیری کرد.