تنظیم و ویرایش صداها توسط برنامه Cool Edite

یکی از نرم افزار های کاربردی برای ویرایش صدا ضبط شده در ویندوز، برنامه Cool Edite می باشد.

در واقع با این برنامه می توان روی کیفیت و کمیت صدای ضبط شده کار کرد.

این برنامه با قابلیت های بسیار حالب از فبیل برش، پیوست، قطع کردن و یا ترکیب کردن صداها می تواند کاربرد زیادی داشته باشد.

این برنامه امکان ایجاد یک محیط چند رسانه ای را به ما خواهد داد.

نکته مهم در مورد این برنامه این است که زبان استفاده این برنامه انگلیسی می باشد و با تعدادی از سیستم ها قابل سازگاری است.

برنامه Cool Editeنکات لازم برای استفاده از برنامه Cool Edite

هنگام نصب این برنامه باید توجه کنید که فرمت های لازم را وارد کنید تا برنامه بتواند از آن ها پشتیبانی کند.

صفحه کار جزو اصلی ترین صفحات به شمار می رود .یک نکته مهم که باید در نظر گرفته شود این است که اگر می خواهیم یک ضبط صدای باکیفیت داشته باشیم امکان دارد که حجم صدای ضبط شده بالا برود و این موضوع گاهی مشکل ساز خواهد شد، در این حالت صفحه کار این برنامه دارای دو بخش مجزای راست و چپ می باشد که امکان افزایش کیفیت صدا را به شما می دهند و باعث پخش واضح و شفاف کلیه صداها می شود.

برنامه Cool Editeپس از ضبط صدا به هنگام ذخیره فایل خطوط منحنی روی صفحه کار ایجاد می شوند که نشان دهنده فرکانس صدای ضبط شده شما می باشند. این برنامه قابلیت ترکیب دو صدا را دارد به طور مثال شما قصد دارید یک موسیقی زمینه ای روی صدای ضبط شده خود که توسط میکروفون گرفته اید قرار دهید. در این صورت می توانید موسیقی مورد نظر را پس از ویرایش به فایل صوتی خود اضافه کنید. یکی دیگر از ویژگی های این برنامه ابن است که می تواند فابل های صوتی که مشکل دارند اصلاح کند و همزمان شما قادر خواهید بود تغییرات انجام شده را بشنوید و پس از اتمام آن را تائید کنید.

برنامه Cool Editeاین برنامه همچنین قابلیت این را داردکه مثلا یک فایل با صدای آرام شروع شود و به تدریج صدا افزایش پیدا کند یا اینکه هنگام پخش به مرور صدا را کاهش دهید. این نرم افزار همچنین  قابلیت این را دارد که شما قسمتی از فایل مورد نظرتان را ذخیره کنید و بقیه را حذف کنید همچنین بی صدا کردن بخش هایی از فایل مورد نظر شما نیز از دیگز ویژگی های این نرم افزار می باشد.

جهت خرید دستگاه ضبط صدا از قسمت فروشگاه سایت ما دیدن فرمایید