اصول ضبط صدا

ضبط صدا کار مشکلی نیست و می توان در خانه یا استودیو، این کار را با رعایت اصول ضبط صدا انجام داد. اولین نکته مهم در ایجاد یک صدا و پادکست خوب محنوای مناسب و نحوه ارائه خوب آن است.

برای انجام این کار به یک میکروفون حرفه ای و یک فیلتر حرفه ای همچنین سه پایه، کارت  صدا و یک هدفون حرفه ای نبازمندید.

برای ضبط صدا مانیاز به عایق بندی دیوارها داریم که این کار در صدا برداری ایزوله بندی گفته می شود در واقع با این کار اتاق را از هرگونه صدایی به جز آنچه که خوانده می شود محدود می کنیم.

نکته مهم در این مورد نحوه استفاده صحیح از هر یک ازاین ابزار و وسایل ضبط صدا می باشند.

لوازم و اصول ضبط صدا

برای ضبط و پخش صدا نیاز به یک نرم افزار ضبط صدا داریم که به آن کارگاه صدای دیجیتال می گویند.

این ابزارها به دلیل داشتن محیط گرافیکی مناسبی که دارند ارتباط بین رایانه و سخت افزارهای موجود را برای ضبط دیجیتال صدا فراهم می کنند.

این ابزار به ما امکان ضبط صدایی چند لایه با کیفیت های متفاوت را می دهد، همچنین تدوین صدا و در نهایت تولید خروجی صدا را به شکل یک فایل صوتی خواهد داد.

این نرم افزارها قابلیت ضبط صدا را با افکت های صدایی به ما می دهند و همچنین امکان اضافه کردن فایل های جدید را نیزدارد که می تواند دامنه این افکت هارا گسترده تر کند.

گاهی ما به تقویت سیگنال های ضعیف صدا نیاز داریم که این کار با پری امپ امکان می پذیرد. این مورد اکثرا روی کارت های صدا موجود هستند،

اما اگر نبود به طور جداگانه قابل خریداری هستند یا می توان از میکسر برای تقویت این سیگنال ها بهره برد.

یگی از مشکلاتی که در ضبط صدا در اتاق های کوچک رخ می دهد تشدید و پیچیدن این صداها در اتاق های با فضای کم می باشد که نهایتا باعث کاهش دامنه فرکانس های صدا می شود.

برای حل این مشکل مانیتورهای میدان نزدیک می توانند کمک کننده بوده و باعث از بین رفتن فرکانس های بم شوند.

در استودیوهای حرفه ای موجود برای کاهش انعکاس فرکانس هایی که به طور ناخواسته ایجاد می شوند از فوم هایی که مخصوص این کار است بهره می گیرند که به دلیل قیمت بالایی که دارند برای استفاده در خانه مقرون به صرفه نیست.

نکته مهمی که در ضبط صدا وجود دارد کنترل صداها و ابزارها و آموزش دیدن این حرفه می باشد که با توجه به هزینه ها و خریداری وسایل خروجی خوبی انتظار می رود.

 

جهت خرید انواع دستگاه ضبط صدا از قسمت فروشگاه سایت ما دیدن فرمایید