دستگاه ضبط کننده صدا چیست؟

دستگاه ضبط کننده صدا یک دستگاهی است که با آن می توانید گفتار و صدای دیگران را ضبط کرده و سپس مجدد آنها را پخش کنید. این نوع دستگاه ها از اوایل قرن بیستم در تجارت بسیار مورد استفاده قرار می گرفتند. معمولاً تایپیست ها از دستگاه های مختلف ضبط صدا استفاده می کردند و صدای ضبط شده را پخش و به کمک آن مطالب را رونویسی می کردند.

دستگاه ضبط صدا

در اواخر قرن بیستم دستگاه های ضبط صدا از ریزتراش ها استفاده می کردند. اما امروزه تلفن های هوشمند هم می توانند این کار را به راحتی انجام دهند. البته کیفیت صدا یک صوت ضبط شده با تلفن همراه با صوت ضبط شده توسط یک دستگاه ضبط صدا قابل مقایسه نیست.

دستگاه ضبط صدا

مزایا استفاده از یک دستگاه ضبط کننده صدا

همانطور که گفتیم امکان ضبط کردن صدا در تمامی گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها و سیستم های دیک تاپ وجود دارد. اما مشکل اینجاست هر کدام از این دستگاه ها مشکلات مربوط به خودشان را دارند.

برای استفاده از انواع برنامه های ضبط صدا روی دسک تاپ باید نرم افزار مربوطه را دانلود و نصب کنید. سپس یک میکروفون به سیستم وصل کرده و “ضبط صدا” را در منوی جستجو کنید. شاید ضبط کردن با این روش در بسیاری از موارد مفید باشد، اما محدودیت هایی نیز دارند. به عنوان مثال شما نمی توانید وقتی بیرون هستید عمل ضبط کردن صدا را انجام دهید، مگر اینکه سیستم را همراه خود داشته باشید.

دستگاه ضبط صدا

در مورد لپ تاپ نیز می توان گفت حمل این وسیله آسان است. به همین دلیل شما تقریبا در هر جایی می توانید از آن استفاده کرده و صدا موردنظر خود را ضبط کنید. اما مشکل اینجاست که اگر احیانا شما بخواهید این کار را مخفیانه انجام داده و نگذارید دیگران متوجه این شوند که شما صدای محیط را ضبط می کنید، لپ تاپ دیگر گزینه مناسبی محسوب نمی شود.

گوشی های هوشمند هم قابلیت ضبط صدا دارند. این قابلیت بسیار کاربردی است، به خصوص برای افرادی مثل دانشجویان یا وکلا که در بیشتر موارد صدای ضبط شده به کارشان می آید. اما کیفیت صدایی که با یک دستگاه مخصوص این کار گرفته شود بسیار بالاست. در نتیجه وضوح بیشتری داشته و شما بسیار راحت می توانید به آن گوش دهید.

به طور کلی دستگاه ضبط صدا در بسیاری از شرایط مفید و کاربردی است. اگر احیانا شما به دنبال چنین دستگاه با کیفیتی می گردید و می خواهید قیمت مناسبی هم داشته باشد، ما سایت tehrecorder را به شما پیشنهاد می کنیم.