دستگاه ضبط صدا Zoom H4n

دستگاه ضبط صدا Zoom H4n یکی از پرطرفدار ترین و پرفروش‌ترین محصولات کمپانی کمپانی بزرگ Zoom به شمار می‌رود.

میکروفون هایی که برای H4n در نظر گرفته شده اند از نوع میکروفن‌های X/Y می باشد که در ضبط کردن صدای با کیفیت بالا و واضح بسیار کارآمد خواهند بود.

در ضمن جهت انعطاف پذیری بیشتر خود میکروفون ها را نیز می‌توان در زوایای ۹۰ و ۱۲۰ درجه تنظیم نمود.

دستگاه ضبط صدا Zoom H4n

پری‌امپ دیجیتالی ای که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است در کنار میکروفون‌هایی با‌کیفیت بسیار بالا این امکان برای کاربران فراهم می کند تا صدای PCM خطی را با کیفیتی معادل ۲۴ بیت/ ۹۶ کیلوهرتز ضبط نمایند.

علاوه بر این ها کاربران قادر خواهند بود تا با استفاده از اتصال USB 2.0 صداهایی را که ضبط می کنند به کامپیوتر انتقال داده و یا صداهایی که قبلا ضبط نموده اند را به صورت زنده پخش نمایند.

این دستگاه ضبط صدا قادر است تا صداها را بر روی کارت‌های حافظه‌ی SD و SDHC ضبط نماید و حداکثر میزان استفاده از این کارت های حافظه نیز برای این دستگاه ۳۲ گیگابایت می باشد که نسبتا کافی و خوب به نظر میرسد.دستگاه ضبط صدا Zoom H4n

مشخصات دستگاه ضبط صدا Zoom H4n

این دستگاه ضبط صدا از یک جک XLR/TRS combo بهره می برد که این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به سادگی بتوانند میکروفون و یا دستگاه‌های دیگر را به این سیستم وصل کنند و از آن استفاده کنند.

به علاوه ما می توانیم تا با استفاده از خروجی ۳٫۵ میلی‌متری و یک اسپیکر داخلی به‌سرعت به صداهایی که ضبط کرده ایم گوش دهیم.

H4n از دو عدد باتری آلکالاین AA استفاده می کند که قادر است تا به مدت ۶ ساعت به طور مداوم کارکند.

البته اگر دستگاه را در حالت  Stamina قرار دهیم قادر خواهیم بود تا ۱۱ ساعت نیز از آن استفاده کنیم.دستگاه ضبط صدا Zoom H4n

اندازه کوچک و وزن سبک این دستگاه آن را برای کارهایی که به تحرک بیشتری نیاز دارند بسیار مناسب کرده است.

روی بدنه این دستگاه از یک پوشش از جنس پلاستیک فشرده استفاده شده که مقاومت و دوام بسیار بالایی دارد و در برخورد با اجسام نیز صدای بسیار کمی تولید می کند و آسیب بسیار کمی خواهد دید.