دستگاه ضبط صدا سونی PCM-D100
دستگاه ضبط صدا سونی مدل PCM D100

دستگاه ضبط صدا سونی مدل PCM D100 یکی از برترین دستگاه های کمپانی بزرگ سونی می باشد که ما در این مقاله سعی داریم تا به معرفی این دستگاه بپردازیم. این رکوردر بهترین جانشین برای مدل قبلی محبوب و بسیار پرطرفدار خود یعنی PCM-D50 می باشد.

مشخصات فیزیکی و باتری

 بدنه این دستگاه  از جنس آلومینیوم می باشد و میکروفون هایی نیز که برای این دستگاه در نظر گرفته شده اند در داخل یک قالب فلزی محکم قرار داده شده اند تا از وارد شدن هرگونه آسیب به آنها جلوگیری شود.

این رکوردر با استفاده از چهار باتری ۴X AA تغذیه می شود و عمر این باتری ها نیز در قیاس با بقیه دستگاه ها بسیار بیشتر می باشد که همین موضوع سبب افزایش محبوبیت این دستگاه شده است.

با داشتن باتری های آلکالین نیز شما قادر خواهید بود تا به مدت ۱۰ ساعت در نرخ نمونه برداری ۲۴bit 192kHz صدا ضبط نمایید.

این مقدار در حالت عادی به ۱۸ ساعت افزایش پیدا خواهد کرد.کاربران قادر خواهند بود تا به صورت جداگانه منبع تغذیه ۶ ولتی را نیز تهیه و استفاده نمایند.

دستگاه ضبط صدا سونی PCM-D100

 

امکانات ذخیره سازی

                                                                                                                                                                          دستگاه ضبط صدا PCM-D100 قادر است تا از کارت حافظه های SD، SDHC، SDXC و Memory Stick پشتیبانی کند و قابلیت ضبط Cross-Memory را در اختیار کاربران قرار دهد، معنای این کار این است که وقتی حافظه داخلی دستگاه شما پر شد، PCM-D100 ب سرعت عملیات ضبط را بر روی کارت حافظه و یا برعکس سوئیچ کرده و عملیات ضبط صدا را ادامه می دهد.

رکوردر صدا PCM-D100 قادر است تا صدا را در حالت MP3 را نیز ضبط کند و از دیگر ویژگی های برجسته و منحصر به فرد آن قابلیت ضبط همزمان در هر دو حالت PCM و MP3 می باشد.

این دو قابلیت زمانی به درد شما خواهند خورد که قصد داشته باشید تا تعداد زیادی  فایل های MP3 کوچکتر را روی اینترنت قرار دهید و یا اینکه فایل های صوتی کامل را ضبط نمایید.

دستگاه ضبط صدا سونی PCM-D100

فرمت های ضبط صدا دستگاه ضبط صدا سونی مدل PCM D100

این دستگاه ضبط صدا علاوه بر ضبط فایل ها LPCM و MP3،یک گزینه دیگر بنام DSD 2.8MHz ) Direct Stream Digital) نیز در آپشن های فوق العاده خود دارد.

DSD فرمتی است که برای سی دی های Super audio مورد استفاده قرار میگیرد و به همین سبب فرمت یک بیت عملکرد متفاوتی با فرمت ضبط قدیمی Linear PCM خواهد داشت تا فرآیند ضبط صدا را به بهترین شکل انجام دهد.

لازم به ذکر است که درصورتیکه امکان پخش این فایل ها را ندارید و فرمت DSD توسط بسیاری از نرم افزاری صوتی و تصویری پشتیبانی نمی شود.

شما به جای آن قادر هستی تا از فایل های PCM 24bit 96KHz یا ۱۹۲KHZ استفاده نمایید که به آسانی پشتیبانی می شوند.دستگاه ضبط صدا سونی PCM-D100