دستگاه ضبط صدا
راهنمای خرید دستگاه ضبط صدا

میزان استفاده از دستگاه های ضبط صوت به طور چشم گیری در حال افزایش است .تعداد بسیار زیادی از افراد هم چون دانش آموزان ،دانشجویان، خبرنگاران، روابط عمومی شرکت ها و ادارات و بسیاری از این دست از این دستگاه استفاده می کنند .افرادی که قصد خرید دارند باید با توجه  میزان نیاز خود به یک سری از نکات توجه کنند.

راهنمای خرید دستگاه ضبط صدادستگاه ضبط صوت

میکروفون:
ابتدایی ترین بحث در مورد هر ضبط کننده میکروفن می باشد.میکروفن درون این ضبط کننده ها به طور کلی به دو نوع مونو و استریو تقسیم می شود.میکروفن مونو برای ضبط کردن گفت وگوهایی که بین دو نفر رد و بدل می شود و یا گفت و گوهای شخصی می باشد و از میکروفن استریو زمانی استفاده می شود که قصد داریم بیش تراز یک صدا را ضبط کنیم.

یکی از قابلیت هایی که دستگاه های ضبط صدا امروزی از آن برخوردار می باشند این است که با اضافه کردن یک میکروفن خارجی در محیط های شلوغ و پر سروصدا قادر می باشند تا صدای با کیفیت تری را ضبط کنند.

راهنمای خرید دستگاه ضبط صدا

صفحه نمایشگر:

اگر دستگاه ضبط صدا شما یک صفحه نمایشگر ال سی دی داشته باشد شما بدون این که به کامپیوتر نیاز داشته باشید به راحتی می توانید به فایل هایی که قبلا ضبط کرده ایددسترسی پیدا کنید.دستگاه ضبط صوت

حافظه دستگاه:

حافظه دستگاه شما یکی از مهم ترین نکات در هنگام خریداری این دستگاه می باشد.شما باید ابتدا میزان حجم مورد نیازتان را تعیین کنید و سپس با توجه این موضوع به خریداری این دستگاه اقدام کنید.لازم به ذکر است که بسیاری از  ویس رکوردرهای جدید موجود در بازار حداقل حافظه شان ۴ گیگابایت می باشد ولی دستگاه های بسیاری هستند که حافظه کم تری دارند.بسیاری از ویس رکوردرها این قابلیت را ندارند که به آنها حافظه جانبی اضافه شود که این از معایب بسیار بزرگ آنهامی باشد.

نحوه اتصال به کامپیوتر:

ویس رکوردرها به دو طریق به کامپیوتر متصل می شوند:یا به وسیله ی کابل و یابه وسیله ی پورت USB مستقیم.در هنگام خرید تلاش کنید تا دستگاهی که می خرید فقط ضبط کننده صدا نباشد، بلکه بتوان از حافظه آن به عنوان حافظه فلش یا کول دیسک برای انتقال دادن اطلاعات استفاده نمود و همین ویژگی سبب افزایش کاربرد دستگاه شما می شود، به علاوه اگر دستگاهی که دارید قابلیت پخش موزیک را هم داشته باشدخرید شما یک خرید هوشمند می باشد.

راهنمای خرید دستگاه ضبط صدا

باتری:

باتری دستگاه های ضبط صدا دو نوع می باشد.نوع اول این باتری ها باتری آلکالاین می باشد که معمولا سایز آن AAA می باشد ونوع دوم باتری یون لیتیوم داخلی می باشد که شارژ آن به وسیله ی کابل انجام می شود. خوب است بدانید که ویس رکوردرهایی که باتریشان لیتیومی می باشد در حال شارژشدن قادرنیستند تا صدا ضبط کنند ولی جدید ترین ورژن آنها که دارای قابلیت شارژ سریع می باشند می توانند با دو دقیقه شارژ دو ساعت صدا ضبط کنند.

امکانات دیگر:

یکی از بهترین قابلیت ها ،قابلیت آهسته و یا تند خواندن می باشد.با استفاده از این قابلیت شما قادر خواهید بود تا سرعت پخش صدا را تنظیم کنید.

قابلیت تایمر نیز سبب می شود تا دیگر نیاز ی به حضور فرد در محل عمل ضبط صدا نباشد و در زمان معین این عمل شروع و یا پایان یابد.